Dźwiękczynienie 2023 – trwają zapisy!

Zaczęło się dziewięć lat temu. Z pragnienia wielbienia Boga, z potrzeby dzielenia się talentami, z nadziei na nowe zaskoczenia, które przynosi każde spotkanie z drugim człowiekiem. Niektórzy znaleźli się w projekcie przypadkiem, choć przecież z Góry było wiadomo, że przypadków nie ma i jak już się znaleźli, to zostali i są. Niektórzy byli w nim od zarania dziejów, a niektórych trzeba było długo namawiać. Idea kiełkowała kilka lat, aż wreszcie okrzepła w formie warsztatów muzycznego uwielbienia, które organizuje wrocławska Wspólnota Jednego Ducha.

Czym jest Dźwiękczynienie?

Dźwiękczynienie to okazja, by przekonać się, że w kościele katolickim można modlić się w zarówno w rytmie bossa-novy, rock&rolla, jak i jazzu ;-).

To szansa, by uczyć się słuchania – nie tylko tego wzajemnego, lecz przede wszystkim tego, co Pan Bóg może do nas mówić przez talenty innych ludzi. Przez muzykę, śpiew, teksty piosenek, taniec.

To czas budowania wspólnoty, intensywnej pracy i radości tworzenia z drugim człowiekiem czegoś, co może cieszyć, wzruszyć i dotykać serca. Czegoś na chwałę Pana.

A nade wszystko Dźwiękczynienie to modlitwa.

Modlitwa, w której naszą cichą obecnością, głośnym śpiewem, śmiało wyginanym ciałem i (nie zawsze – przyznajmy to) precyzyjnym dźwiękiem, staramy się wyrazić naszemu Stwórcy wdzięczność za talenty, które w nas zasiał i powiedzieć, jak bardzo Go podziwiamy i kochamy. Dokładnie tak, jak to przewidział Psalmista: „I tańcząc, śpiewać będą: Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87, 7)

Jak to wygląda w praktyce?

Dźwiękczynienie to muzyczne warsztaty dla wokalistów. W sobotę 10 czerwca zapisani uczestnicy spotkają się, by pod okiem muzyków związanych z Projektem Selah uczyć się pieśni uwielbienia i szlifować technikę ich wykonania. Nie zabraknie też wspólnotowej modlitwy, której punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia.

Efekty sobotnich wysiłków zaprezentujemy kolejnego dnia – w niedzielę 11 czerwca. Po Mszy o godz. 16.00 odbędzie się koncert uwielbienia, podczas którego wraz z członkami Wspólnoty Jednego Ducha będziemy animować modlitwę.

Wszystkich zaintrygowanych i zainteresowanych okazją do wspólnego muzycznego uwielbienia Pana Boga gorąco zapraszamy do udziału. W kalendarzach już dziś zapiszcie sobie:

Dźwiękczynienie 2023

10-11.06.2023 r.

D.A.Redemptor, ul. Wittiga 10, Wrocław

Obowiązują zapisy na sobotnie warsztaty pod adresem: wjd(at)da.redemptor.pl

Nie dajcie się zbyt długo namawiać! Czekamy na Was!

Dodaj komentarz